Slovensko získalo zlato na Medzinárodnej olympiáde v informatike

rôzne zdroje, 28. september 2012

Slovenská republika získala na 24. Medzinárodnej olympiáde v informatike pre študentov stredných škôl, ktorá sa skončila včera druhým súťažným dňom v talianskom Sirmione, jednu zlatú a dve bronzové medaily.

(celý článok na DSL.sk), (etrend.sk), (zive.sk)

 

Slovensko získalo zlato na Stredoeurópskej olympiáde v informatike

DSL.sk, 14. júl 2011

Slovenská republika získala na v utorok skončenej Stredoeurópskej olympiáde v informatike, CEOI, jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Zlatú medailu získal pre Slovensko Matej Večerík, štvrták zo Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia v Bratislave, ktorý sa s 308 bodmi umiestnil na absolútnom piatom mieste za tromi Poliakmi a jedným Chorvátom.

(celý článok)

 

Slováci bodovali na informatickej olympiáde v Kanade

SME, 25. august 2010

Dve strieborné a dve bronzové medaily získali štyria slovenskí zástupcovia na Medzinárodnej olympiáde v informatike 2010 (International Olympiad in Informatics) v Kanade. Naši študenti získali medailové pozície v konkurencií 304 súťažiacich z 83 krajín z celého sveta.

(celý článok)

 

Slovensko na Medzinárodnej olympiáde v informatike so štyrmi medailami

DSL.sk, 23. august 2010

Slovenská republika získala na 22. Medzinárodnej olympiáde v informatike pre študentov stredných škôl konanej uplynulý týždeň v kanadskom Waterloo štyri medaily, opäť sa jej ale nepodarilo výraznejšie presadiť v medzinárodnej konkurencii.

(celý článok)

 

Slovenského študenta priviedli do Googlu olympiády

Pravda, 17. február 2010

Prijímanie do Googlu pripomínalo Petrovi Perešínimu medzinárodnú olympiádu v informatike. Akurát, že mu nedali písomné úlohy. V jeho prípade urobili iba telefonické interview, potom dva týždne porovnávali výsledky s ďalšími kandidátmi na prijatie, a bolo to.

(celý článok)

 

Stredoškoláci z deviatich krajín súťažili v programovaní

RanneSpravy.sk, 21. júl 2010

Už 17. ročník Stredoeurópskej olympiády v informatike (CEOI – Central European Olympiad in Informatics) sa od 12. do 19. júla uskutočnil v Košiciach.

(celý článok)

 

Medzinárodná olympiáda v informatike

Mladý vedec, november 2008

Začiatkom druhej polovice augusta 2008 sa v Egypte uskutočnil jubilejný 20. ročník Medzinárodnej olympiády v informatike.

(celý článok)